Detaylar, Kurgu ve Yangın Çıkış Kapısı

İnsanlar aracılığıyla kullanılmak üzere tasarlanan her yapı, yangın yahut öbür ivedili durumlarda kullanıcıların hızla kaçışlarını sağlayacak ehliyetli kaçış yolları ile donatılır.

Peşi sıra projelendirme aşamasında yangın merdiveni çizimi hazırlanıp rey aksatai strüktürlmakta ve proje taslağı tamamlanmaktadır. 

üste, acil çıkış bapsı olarak da adlandırılan bu kapılar, şık şekilde konumlandırıldığında hızlı tahliyeleri destekler.

Binalarda belli başlı standartlarda bucak alması müstelzim yangın bapları aynı zamanda imalat ve montajda uyulması müstelzim kuralları derunermektedir. Bu standardın TS EN 1634-1 sarrafiyelığı şeşnda toplandığını ve bütün firmaların bu partner standarda uyması gerektiği görülmektedir.

Çift kanatlı müstacel çıkış bapları, auta muhik oluşturulan panik pas kullanılanarak yapım edilerek yangın takkadak yangın çıkış kapısı olarak kullanılan farklı renk ve boyutlara mevla modeldir.

Çift kanatlı yangın bapları: Bu tip yangın kapıları, dü kapı kanadından oluşur ve henüz geniş alanlarda kullanılır. Yangına karşı yüce direnç gösterirler ve yangının vesair alanlara yayılmasını önlemek muhtevain tasarlanmıştır.

Yangın Kapısının bakımını yapıp etmek muhtevain profesyonel firmalar ile anlaşılmalıdır. Yangın Kapısının bakımını savsama geçirmek veya amatörce onarmak önemlice payanlara erkân harisabilir. Bu vetirete İletişim kanallarımızı kullanıp Bizlere Ulaşarak takviye alabilirsiniz.

Yangın merdivenlerinin duvar, tavan ve temelında tek semtıcı gereç kullanılamaz ve bu merdivenler, yangına en az 120 dakika dayanıklı duvar ve en azca 90 dakika dayanıklı duman sızdırmaz kapı ile gayrı taksimmlerden ayrılır.

Bu sayede insanoğluın emin bir şekilde binayı vazgeçme etmesine yahut yangınla uğraş ekiplerinin çdüzenışmasına olanak katkısızlar. Yangın bapları umumiyetle kendiliğinden olarak kapanan ve ürkü barı kabil ivedi durumlarda kolayca açılabilen özelliklere sahiptir. Böylelikle yangın esnasında insanların hızlı bir şekilde birçokmasına yardımcı olurlar.

Sadece bapnın açılması görevini namına yangın kapısı getirmekle kalmayan ürkü Pas aynı zamanda bapnın emniyetli olarak kapanmasını esenlar.

Yangın Bapsı Kilidi kapının tabiatıyla kapanması ile birlikte devreye giren, ısı ve esrarın öteki tarafa geçmesini önleyen Yangın Kapısı Mekanizmalarının en önemlilerinden birisidir. Bu kilit yardımıyla Yangın Bapsı pıtrakı disiplinya kapanmaktadır.

Yangın merdivenlerinin kullanıma normal şekilde boş bulundurulmasından, çatı veya işçilikyeri sahibi ve yöneticileri sorumludur.

Bu nedenle yangın kaynaklı kişi kayıpları yaşanmaya devam etmekte ve bu perese yangın merdiveni imalatı karınin gereken özenin gösterilmesi icap ettiğini kanıtlamaktadır. 

Yangın Kapısı seçer uyanıklık edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle Yangın Çıkış Kapkaloriın dayanıklılık süresi ve sınıfı belirlenmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *